Ukraine Lobby and Bussines Club: Українські підприємці в Італії створили власне об’єднання

Із розвитком українського підприємництва в Італії виникла ідея створення організації, яка б відкрила можливості взаємної підтримки та співпраці.

Про створення італійського об’єднання українських бізнесменів розповідає GazetaUkrainska.

Введення в Італії карантину, створило кризові умови та перешкодило швидкій реалізації цієї ідеї. Все ж, перша зустріч підприємців відбулася в онлайн-форматі. Основною темою розмови стали труднощі бізнесу в умовах коронакризи. Ініціатором руху став Михайло Вовчик директор логістичної кампанії Upost Ltd. За ініціативою молодого підприемця ця віртуальна зустріч дала початок заснуванню Lobby and Bussines Club і можливість розвинути ініціативу.

Перша зустріч офлайн українських підприємців, учасників Lobb and Bussines Club, відбулася 5 вересня у Посольстві України в Італії. На зустрічі були присутні підприємці, які представляли сферу перевезень, будівництва, туристичного сектору, логістики, юридичних та послуг маркетингової комунікаційної стратегії. Кожен із них мав можливість представити свою діяльність та отримати конкретні ідеї Посла України для розвитку напрямків діяльності.

Посол України Євген Перелигін зробив конкретні пропозиції подальшого розвитку почину:

  • участь у Раді Експортерів при МЗС України, яка дасть можливість участі у форумах та тематичних закладах на міжнародному рівні;
  • проведення регіональних зустрічей підприємців в Італії;
  • можливості створення електронної платформи, що допоможе співпрацювати із італійськими бізнесменами, за зразком тієї, що існує у регіональних представництв Конфіндустрії (головної представницької організації італійських виробничих та сервісних компаній, яка їх об’єднує на добровільних засадах).

Пан Марко Тозон, президент Конфіндустрії Україна, організації що асистує іноземні фірми при виході на український ринок, слушно зауважив, що український бізнес в Італії є фрагментованим та не організованим, що не сприяє можливості інтернаціоналізації компаній. Україна є цікавою країною для інвестицій. Завдяки її географічному розташуванню, кваліфікації та вартості робочої сили, багато фірм можуть бути зацікавлені у переводі виробництва на її територію. Проте, відсутність системної роботи створили умови за яких багато італійських компаній не змогли прижитися і розвинутися в Україні. За словами Марко Тозона, система українського бізнесу схожа із тією, що була в Італії в 60-х роках. Українські іммігранти є носіями інновацій і розвитку, цінним ресурсом, що сприятиме, інвестиціям в економіку України.

“Італія, е дуже цікавою країною для побудови бізнесу, з кожним роком вона стає цікавішою для українців. Для того щоб стати впливовою діаспорою (наприклад, як це є Канаді), нам потрібне свое лоббі. Сподіваюсь, перші цеглинки для цього закладені!” – підсумував пан Михайло Вовчик.

Якщо Ви займаєтесь підприємництвом в Італії і хочете долучитися до руху – можите заповнити бланк ТУТ.

Як повідомлялося, раніше президент СКУ розповів про співпрацю діаспори з українською владою.

Схожі публікації

Залишити коментар