У Межигір’ї відбулася презентація збірки«Пісні нескорених війною»

У Національному парку України «Межигір’я» відбулася презентація збірки, до якої ввійшли пісні 22 учасників бойових дій російсько-української війни авторів та виконавців власних пісень. Музичними редакторами збірки стали двоє чинних офіцерів ЗС України – полковник Володимир Матвійчук та підполковник Андрій Бондар.

Про це повідомляє АрміяInform.

Захід відбувся за підтримки Центру морально-психологічного забезпечення ЗС України та КМДА. Загалом ці книжки будуть безкоштовно розповсюджуватися в публічних бібліотеках, військових частинах, вищих і середніх навчальних закладах. Організатори запевнили, що будуть і надалі збирати інформацію, і мають надію, що з’явиться ще 2 частина збірки «Пісні нескорених війною».

У заході взяли участь учасники бойових дій АТО/ООС та члени їхніх родин, військові Збройних Сил та Національної Гвардії України, волонтери, родини загиблих Героїв, представник КМДА.

Громадською організацією «Всеукраїнське об’єднання інвалідів та ветеранів війни «ІНАТО» було здійснено випуск збірки пісень «Пісні нескорених війною» (Частина 1). Заступник Голови Правління цієї ГО Юрій Стеценко розповів, що робота над збіркою тривала рік і 1 місяць. Усього у книзі 90 пісень 22-х авторів і виконавців власних пісень. У ній є ноти мелодії, гітарні акорди та слова.

“Починаючи з 2014 року наші бійці-добровольці пішли захищати Батьківщину, почали воювати з ненависним ворогом. Під час бойових дій хлопці воювали, а під час відпочинку – складали вірші, співали пісні. Хтось з них вже грав на музичних інструментах, хтось почав грати. І таким чином народилася нова музична культура – це пісні й вірші тих людей, які безпосередньо брали участь в бойових діях. Це неординарні люди. В ті вірші і музику вони вкладали душу”, – сказав Юрій Стеценко.

Окрім цього, пан Стеценко розповів про ідею створення збірки.

“Сама ідея створення такої книжки прийшла з часом. Кожен з наших виконавців має багато власних пісень. Були записані диски. Хочу подякувати Володимиру Кочубеєву, який разом з товаришами, військовими та волонтерами долучився до  створення фестивалю «Пісні, народжені в АТО». Завдячуючи Олександру Саримсакову відбулися два фестивалі в Яремче «Пісні, народжені війною», де ми були співорганізаторами. Після закінчення фестивалю в Яремче ми зібралися з авторами і виконавцями і вирішили закарбувати це все навіки у книжці”, – зазначив Заступник голови правління ГО.

Зокрема, до збірки увійшли твори таких виконавців:

  • Христина Панасюк, автор і виконавець пісень, з 2014 року дала більше ніж 300 концертів на фронті, у госпіталях, по військових частинах ЗС України
  • Зиновій Медюх, псевдо «Зеник», громадський діяч і борець за Українську державу;
  • В’ячеслав Купрієнко, псевдо «Кобзар спецназу», бард, розвідник, кавалер двох орденів Червоної Зірки

Родзинкою презентації став виступ  військово-духовного капеланського рок-гурту LivingRocks. Соліст гурту військовий капелан Володимир Вшивкін розповів, як поєднує капеланство з музикою.

“Я капелан «Правого сектору» та 93-ї бригади ЗСУ. На війні був з 2014 по 2018 рік, нині представляю музичну діяльність, з якою їздимо на фронт, допомагаємо бійцям своєю рок-групою. До війни  працював гітаристом у групі «Любе». Був професійним музикантом, потім була духовна семінарія, і я трохи припинив музичну діяльність. А коли став пастором, то відновив її. Тепер у мене духовно-патріотичний хеві-метал гурт. Наразі ми працюємо над військовим альбом, більшість пісень якого були написані на війні. Я співаю і граю. В групі нас двоє капеланів. Найперша військова пісня з’явилася в 2014 році, я поїхав тоді ще волонтером до батальйону «Айдар» в Щастя, в той день були втрати в батальйоні, і коли я їхав назад, то вночі написав пісню «Айдар». Потім ми працювали по окопах, був у Пісках, у Донецькому аеропорту, в Широкиному. Найбільше запам’яталося, коли був з «Правим сектором» під Донецьким аеропортом, саме там виникли ідеї для міцних чоловічих пісень. Мене вразило, що під час першої поїздки в Щастя, коли їхав у броніку, касці, в бусику були кулемети з вікон, а по всьому полю лунала металіка. Це спонукало до чоловічої музики. Капеланство і гра в рок-гурті поєднуються найкраще. Коли приїжджає капелан на ротацію, то кожного вечора всі збігаються в бліндаж і кажуть: «Давай, капелан грай свої пісні». А пісні це і молитва, це і Слово Боже, – це дуже було корисно для людей на війні. В альбомі буде 11 пісень. Ми ніколи не використовуємо фонограми, – зазначив капелан Володимир Вшивкін.

Як повідомлялося, священнослужитель Княжого храму св. Миколая у Львові (ПЦУ), військовий капелан, протоієрей Андрій Дуда трагічно і передчасно відійшов у вічність – цього року він помер від інсульту у віці 44 років. Протоієрея Дуду добре знали і поважали в підрозділах Львівського гарнізону. У час поширення пандемії отець Андрій вів активну волонтерську діяльність, забезпечуючи антисептичними та захисними засобами львів’ян. За життя священник зробив низку фотовиставок, присвячених українським воїнам АТО/ООС.

Схожі публікації

Залишити коментар