Євросоюз в роковини трагедії МН17 закликав Росію визнати свою відповідальність за збиття літака

від Стожари

У шості роковини аварії літака “Малайзійських авіаліній” рейсу МН17 у небі над Донбасом, високий представник ЄС Жозеп Боррель від імені всіх країн спільноти виступив із заявою, в якій Євросоюз закликає Росію визнати свою відповідальність за збиття літака.

Про це йдеться у заяві високого представника ЄС, яка оприлюднена на сайті Європейської Ради.

“17 липня шості роковини збиття літака рейсу MH17 “Малайзійських авіаліній”, коли загинули 298 людей 17 національностей. Європейський Союз глибоко співчуває всім, хто втратив своїх рідних, і ще раз наголошує на своїй повній підтримці усіх заходів, спрямованих на встановлення істини, забезпечення правосуддя для 298 жертв збитого рейсу MH17 та їхніх близьких, і притягнення причетних до відповідальності згідно з Резолюцією Ради безпеки ООН 2166. Посилаючись на свої попередні заяви, Європейський Союз відзначає всі кроки, здійснені у цьому відношенні, та очікує, що Росія визнає свою відповідальність і сприятиме зусиллям зі встановлення такої відповідальності”, – йдеться у документі.

Разом з тим, Литва також закликає Росію визнати нарешті відповідальність за збитий літак.

“Литва солідарна з близькими жертв і підтримує їх зусилля, а також зусилля уряду Нідерландів домагатися визнання відповідальності Росії за цю трагедію в Європейському суді з прав людини, а також розпочатий в цьому році Нідерландами судовий процес над чотирма підозрюваними”, – йдеться в оприлюдненому в п’ятницю МЗС Литви повідомленні.

“Винуватці цієї трагедії повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності”, – зазначає литовське міністерство. У заяві Литва закликає Росію “визнати нарешті представлені Об’єднаним комітетом з розслідування (ОКР) висновки про ролі РФ в катастрофі збитого літака MH17 і беззастережно співпрацювати з ОКР і судом Нідерландів”.

Нагадаємо, пасажирський Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс МН17 із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий над окупованою частиною Донбасу 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули. Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак рейсу MH17 був збитий зенітно-ракетним комплексом “Бук”, який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську. Росія не визнає себе винною в смерті пасажирів та членів екіпажу.

Схожі публікації