UU#Lviv: Онлайн-архів творів альтернативних митців

Восени на сайті електронного архіву Ukrainian Unofficial запустять окремий розділ “UU#Lviv”, присвячений місцевим митцям від доби Відлиги до Перебудови (1950–1980-і рр).

Про це повідомляється на сторінці архіву у Facebook.

Особливість проєкту полягає у тому, що мистецтвознавці збирають інформацію про українську художню культуру другої половини ХХ століття. Окрім біографії та творчості окремих майстрів, вивчають і неформальні мистецькі кола, їхню діяльність і вплив на подальший розвиток української культури. Куратором проєкту виступить відомий львівський мистецтвознавець, автор численних праць, присвячених галицькому модернізму, Богдан Мисюга.

Команда проекту UU # Lviv прагне привернути увагу до проблематики української художньої культури означеного періоду, продемонструвати дуалістичність художнього процесу пізньорадянської доби і висвітлити маловідомий спадок знакових художників, що працювали в області неофіційного мистецтва.

Загалом в рамках проекту планують презентувати 16 сторінок про львів’ян. Зокрема, таких майстрів як:

Євген Лисик

Роман Сельський

Маргіт Сельська

Богдан Сорока

Зеновій Флінта

Богдан Сойка

Олександра Цегельська

Роман Петрук

Олег Мінько

Карло Звіринський

Олександр Аксінін

Енгеліна Буряковська

Ігор Боднар

Генрієтта Левицька

Петро Маркович

Леопольд Левицький

Проєкт “UU#Lviv” реалізується командою аукціонного дому “Дукат” (Київ) за підтримки Українського культурного фонду. Він спрямований на широку аудиторію – від мистецтвознавців, культурологів та науковців до художників, студентів, колекціонерів та поціновувачів українського мистецтва.

Нагадаємо, фотограф Олександр Шимбаровський вражає світову арт-спільноту своїми унікальними творіннями.

Схожі публікації

Залишити коментар