Українці діаспори та експолітв’язні записали відео для матерів полонених та зниклих безвісти

від Стожари

Українські активісти з діаспори та України, а також колишні політв’язні та матері полонених, експолонених і зниклих безвісті до Дня матері підготували вітання мамам полонених і зниклих безвісти.

Про це розповіла організатор акції, латвійська активістка Тетяна Лазда, передає «Укрінформ».

“До мене звернулась Алла Макух, мама експолоненого, голова ГО “Берегиня” (Всеукраїнський рух матерів та родичів учасників АТО), запропонувала до Дня матері підтримати матерів полонених і зниклих безвісти листівками. Наші українці з Латвії, США, Португалії, Австралії, Німеччини, Ірландії, Туреччини, Італії підтримали і почали писати. В списку Алли було більше 50 адресів”, – розказує Лазда.

За її словами, створення листівок перетворилося згодом на ціле відео, а акцію підтримали українці всесвітньої мережі «Об’єднані прапором», Всесвітнього руху патріотів України, «Стратегии 18» (громадські активісти Петербургу, які щомісяця виходять у центр міста з одиночними пікетами) та активісти в Україні.

Учасники використали вірші різних авторів. Діаспоряни та їхні друзі (Олексій Кодьман, боєць-розвідник, який два роки провів у полоні, експолітв’язні Микола Карпюк з сином Тарасом, Олександр Кольченко, Едем Бекіров, Євген Панов і його мама) читали вірші Віктора Геращенка та Івана Гнатюка, присвячені матерям.

Українські волонтери та родичі заручників Тетяна Грубенюк, Світлана Німець, Вікторія Шинкаренко, Ірина Довгань, Віра Котелянець, Людмила Шумкова і Олена Сугак читали вірші львівської поетки Лідії Яр.

День матері — міжнародне та локальне свято. У різних країнах відзначається у різні дати. В Україні офіційно відзначається щорічно, починаючи з 2000 року, у другу неділю травня.

Схожі публікації

Залишити коментар