Що необхідно знати про користування дорогами Австрії

Вівторок, 09 серпня 2016 01:42 Автор  Прочитано 767 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Подорожуючи Австрією на авто, необхідно зважати на деякі правила та регулювання, що діють на території країни та можуть відрізнятися від звичної практики.

Автобани в Австрії платні.

На в’їзді в країну потурбуйтеся про так звану віньєтку — спеціальну наклейку на лобове скло автомобіля, яку необхідно придбати поблизу прикордонних переїздів – на контрольно-пропускних пунктах, АЗС, торгівельних точках.

austrian-vignette-2016-all

Тарифи на віньєтки на 2016 рік (в євро):

 На 10 днів На 2 місяці На рік
мотоцикли 5,10 12.90 34.10
т/з до 3,5 тонн 8,80 25,70 85,70

Якщо Ви в’їжджаєте в Австрію на власному автомобілі, то на кордоні необхідно пред’явити реєстраційні документи на автомобіль, водійські права та страховий поліс (зелену карту).

Пальне в баку автомобіля не оподатковується. Нерезиденти Європейського Союзу можуть використовувати автомобіль на території ЄС для власних потреб протягом шести місяців, після чого автомобіль підлягає вивезенню з території ЄС або розмитненню відповідно до правил країни перебування.

З 1 січня 2016 року на території Австрії діє правило «рятівної смуги» — у випадках автомобільних заторів транспортні засоби зобов’язані максимально притискатися до узбіччя дороги, при цьому звільнивши посередині дороги так звану «рятівну смугу». Ця смуга може використовуватись виключно поліцією, пожежними машинами, швидкими, а також службами технічної допомоги. У випадку використання «рятівної смуги» звичайними т/з — стягується штраф.

compulsory-equip-tumb

Кожен водій зобов’язаний мати в машині перев’язувальний пакет, аварійний трикутник та світловідбиваючий жилет, а також пред’явити їх наявність на вимогу дорожньої поліції. У випадку поломки т/з водій зобов’язаний одягти світловідбиваючий жилет при виході з т/з.

Посвідчення водія старого зразка повинне бути з офіційним перекладом на німецьку мову.

Для легкових автомобілів дозволена максимальна швидкість на автобанах – 130 км/год, у населених пунктах – 50 км/год.

austria-speed-limit

Діти віком до 14 років (нижче 150 см) повинні бути у спеціальних дитячих кріслах.

Допустима кількість алкоголю у крові водія – 0,5 проміле.

У випадку аварії, що тягне за собою спричинення шкоди здоров’ю учасників дорожнього руху, виклик поліції є обов’язковим.

Корисні номери телефонів:

Аварійна дорожня служба ÖAMTC — 120

Аварійна дорожня служба ARBÖ – 123

За матеріалами Roadsweb

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається