У передпісний тиждень у Львові зібрались релігієзнавці, експерти, етнографи, щоб обговорили проблему автентичних традицій. Звичайно питання автентичності такого свята як Масляна не могли оминути. 
Християни східного обряду 15 лютого відзначають Стрітення Господнє - одне з 12 головних церковних свят.
Стрітення в перекладі зі старослов’янської – «зустріч». Цього дня відбулася зустріч Бога і людства. А в переносному сенсі – зустрілися два Завіти, і Старий остаточно поступився місцем Новому...
Ось і добігають кінця тривалі зимові свята українців. Напередодні Водохреща – 18 січня за новим стилем – святкуємо «Голодну кутю» або другий Свят-Вечір. Увесь цей день віруючі люди нічого не їдять — постують. Сідають вечеряти, коли вже засяє вечірня зоря. На вечерю подаються пісні страви — смажена риба, вареники з…
Колись кожна українська родина вважала за честь, що колядники їх не обминули і прийшли привітати з Різдвом.
Святковий стіл 2017, як і зазвичай, повинен стати багатим, але тут є ряд кількох правил, щоб сподобатися і догодити Півнику. Вогненний Півень запальний і безглузда, тому у виборі святкових страв варто бути обережним. Варто приділити увагу і самим дрібним деталям, щоб Півень не розсердився і не дав прочуханки.
Дев'ятнадцятого грудня - день святого Миколая. Св. Миколай також відомий під іменами: Міколай, Міклаш, Йолупукі, Сейнт Ніколаус, Сантаклос, Фадер Крісмас, Пер Ноель, Сінтер Клаас. За народними повір’ями саме в цей день Миколай Чудотворець спускався на землю з небес і обходив весь світ, допомагаючи знедоленим і відновлюючи справедливість.
Понеділок, 07 листопада 2016 20:33

8 листопада - Дмитрів день.

За народними уявленнями святий Дмитро приносить зиму.
Четвер, 27 жовтня 2016 07:27

27 жовтня – Парасковії-бруднулі

Преподобна Параскева вважається заступницею жінок, а через традиційну погану погоду, її у народі жартома називають "бруднулею".
Вівторок, 27 вересня 2016 09:17

Вітаємо вірян з Воздвиженням!

Святкування Церквою дня Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього триває дев'ять днів: з вечора 27 вересня до 5 жовтня (за старим стилем - з вечора 13 вересня до 21 вересня).
Сторінка 1 з 6

Стрічка новин

перехід на форму додавання новини

Статистика

Наші друзі

Наша кнопка

Обмінятись банерами

<a href="http://svitua.org" target="_blank" title="Стожари" name="Незалежний сайт української діаспори">
<img src="http://svitua.org/images/banners/ctozary.gif" title="Стожари" name="Незалежний сайт української діаспори" alt="svitua.org" border="0" height="31" width="88" /></a>

Наразі на сайті