Серед багатьох пам’яток народної творчості почесне місце належить архітектурі народного житла, яку Олександр Довженко назвав “архітектурною праматір’ю пристанища людського”. З глибокої старовини архітектурна народна творчість донесла до сьогоднішнього дня елементи, які свідчать про високі художні, господарсько-культурні, моральні ідеали народу-трудівника.
Якщо уважно придивитися до фасаду будинку за номером 17 на вулиці Драгоманова, де нині розміщується турагенція “Клеопатра”, то ніби нічого незвичайного й немає. Окрім хіба що оригінального карнизу угорі, під дахом. Але, якщо подивитися на будинок з двору, то можна побачити і карниз, і колони із виліпленими завитками, що вирізняє…
У селі Мала Ростівка Вінницької області занедбана та майже зруйнована стоїть старовинна дерев'яна козацька церква. Її очіувала сумна доля, якиби не місцевий фермер, який не зміг байдуже спостерігати за тою бідою, що наробили час та люди.
Громадська організація “Інститут українського модернізму” з м. Рівне реалізовує проект "Архітектура дерев’яних церков Рівненщини: минуле, сьогодення, майбутнє"
Вишукана архітектура, разюча історія та моторошні легенди – саме такими трьома складовими можна охарактеризувати одну з відомих перлин Львівської області, Золочівську фортецю. Золочівський замок став зразком поєднання непоєднуваного, адже в його архітектурі сплелися споруди оборонного та житлового призначення.
Вівторок, 19 липня 2016 09:35

Привид Львівського метрополітену

Через стрімкий розвиток промисловості у Львові (1960 – 1970 – ті рр.), а також наростаючі показники частки населення міста, ситуація потребувала збільшення кількості додаткового транспорту. Відтепер, для будь-якого львів’янина, важливо було не тільки “якось добратися до пункту призначення”, а прибути максимально швидко, зручно та безпечно…
В Ямпільському районі Вінницької області на березі неглибокої бурхливої річки Бушанки за 20 кілометрів від Ямполя, на кордоні з Молдовою є невеличко село Буша. Його населення складає лиш 847 осіб. Але історія цього села - це зріз історії України, починаючи з прадавнього Трипілля.
У славному історичному місті Острозі знаходиться справжня перлина давньоруського мистецтва - Острозький замок.
На Личакові між Кайзервальдом та вулицями Опришківською і Кривчицями є т.зв. Знесіння. Назва походить від церкви Вознесіння Господнього, про яку сьогодні піде мова.
Чомусь прийнято вважати, що найцікавіше час проводити у місті: там багато розваг та місць активного відпочинку, театри, кіно, клуби та ресторани, розважальні центри. Це все весело, але там рідно віднайдеш душевний спокій та отримаєш справжнє задоволення. Насправді справжній відпочинок ми отримуємо проводячи час на природі, там, де свіже повітря та…
Сторінка 1 з 4

Стрічка новин

перехід на форму додавання новини

Статистика

Наші друзі

Наша кнопка

Обмінятись банерами

<a href="http://svitua.org" target="_blank" title="Стожари" name="Незалежний сайт української діаспори">
<img src="http://svitua.org/images/banners/ctozary.gif" title="Стожари" name="Незалежний сайт української діаспори" alt="svitua.org" border="0" height="31" width="88" /></a>

Наразі на сайті