Неподалік Вроцлава відкриють початкову школу для української громади Рекомендовані

  • П'ятниця, лют. 17 2017
  • Автор  Орест
  • розмір шрифту зменшити розмір шрифту збільшити розмір шрифту
Міська рада Лігниці (Нижньосілезьке воєводство, Польща) підтримала відкриття у місті початкової школи для української меншини

При Комплексі загальноосвітніх шкіл №4 у місті Лігниця неподалік Вроцлава відкриють початкову школу для української меншини. Мер Лігниці був проти її створення, однак місцеві депутати підтримали цю ініціативу. Класи налічуватимуть від декількох до кільканадцяти учнів. Про це повідомляє "Польське радіо" з посиланням на «Gazeta Wrocławska».

Українська меншина завжди була важливою частиною жителів міста Лігниця. У місті вже багато років працює Комплекс загальноосвітніх шкіл №4 ім. Богдана-Ігоря Антонича з українською мовою навчання.

«На останній сесії депутати підтримали постанову, що передбачає відкриття ще однієї початкової школи у місті. Вона працюватиме у Комплексі загальноосвітніх шкіл №4 по вулиці Тарас Шевченка», - сказав речник мера Лігниця Аркадіуш Родак. «Це буде найменша у місті школа з класами, що налічуватимуть від декількох до кільканадцяти учнів», - додав він.

«Впродовж останніх місяців до Польщі та Лігниці приїхало багато українців. Ця школа – це шанс не тільки для української меншини, але також для розвитку Лігниці», - сказав голова Лігницького відділу Об’єднання українців у Польщі Богдан Пецушок.

Українська меншина із радістю зустріла ухвалене депутатами рішення. Українці наголосили, що місто вже багато років підтримує їх у збереженні українських традицій та культури.

«Завдяки цій школі до Лігниці приїде більше українців, котрі хотітимуть жити і виховувати своїх дітей саме тут», - сказав Юрій Павлищи з гуртка ОУП у Лігниці.

У Польщі небагато подібних шкіл із українською мовою навчання. Серед іншого, вони працюють в Ґурові-Ілавецькому та Бартошицях (Вармінсько-Мазурське воєводство), Перемишлі (Підкарпатське воєводство) та у Білому Борі (Західнопоморське воєводство). В останніх двох, крім гімназії та ліцею, знаходиться також початкова школа. Крім закладів Перемишля та Бартошиць, при кожній школі існує гуртожиток.

Традиційно набір до згаданих установ відбувається в червні, проте своїм рішенням директор може прийняти учня в будь-який момент. Для цього потрібна заява й свідоцтво з останнього класу, але не вимагається нострифікація. Для проживання в гуртожитку потрібне свідоцтво про народження, уреґульований статус перебування в Польщі та медичне страхування. Директори згадуваних шкіл часто наголошують, що спільне навчання українців з закордону та представників національної меншини Польщі приносить багато користей. В основному згадується про те, що учні з України легше інтегруються, їм не погрожує відчуженість, а їхні колеги з української нацменшини отримують можливість зустрітися з натуральними носіями української мови та безпосередньо від них почути про життя в Україні. У згадуваних школах особливу увагу звертається до вивчення східних і західних мов. Оволодіння ними, що також дуже часто підкреслюється, широко відкриває двері до професійних та приватних успіхів у всій Європі.

За даними управлінь праці, до Нижньосілезького воєводства у 2016 році приїхали на роботу 121,7 тис. іноземців. Аж 119,5 тис. з них – українці. У Вроцлаві минулоріч працювали 62,4 тис. українців, а у Свідниці – 18,6 тис. На третьому місці – Олава: у цьому повіті працює 5,5 тис. громадян України.

Більше інформацій про українські школи в Польщі, у тому числі перелік необхідних для набору документів та телефонні координати для безпосереднього зв’язку, можна знайти на Інтернет-сторінках українських шкіл у Польщі: www.szkolazdumka.pl (Ґурово-Ілавецьке), www.liceum-bialybor.eu (Білий Бір), www.zso4legnica.pl (Лігниця), www.lesiabart.pl (Бартошиці).

Прочитано 300 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Опубліковано в Світ

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Стрічка новин

перехід на форму додавання новини

Статистика

Наші друзі

Наша кнопка

Обмінятись банерами

<a href="http://svitua.org" target="_blank" title="Стожари" name="Незалежний сайт української діаспори">
<img src="http://svitua.org/images/banners/ctozary.gif" title="Стожари" name="Незалежний сайт української діаспори" alt="svitua.org" border="0" height="31" width="88" /></a>

Наразі на сайті