За роки незалежності в Україні майже не знімали стрічок про життя Кобзаря. Телевізійний серіал «Тарас Шевченко. Заповіт» режисера Станіслава Клименка вийшов на екрани в 1992 році. Наприкінці дев’яностих з кількох частин телесеріалу було створено окремий фільм «Поет і княжна».
18 жовтня у Національному музеї Тараса Шевченка (Київ) відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Україна та Китай. Шевченківський шлях до культурного діалогу». У рамках заходу підбивали підсумки серії виставок в Україні й відкриття музею Т. Г. Шевченка в Пекіні.
Скільки можна торочити, що “діячі російської культури викупили з кріпацької неволі українського поета Тараса Шевченка”. І кого з росіян Ви там бачили?
І за Російської імперії, і за радянського режиму, і дотепер підручники (і навіть енциклопедії) нас навчають, що Тараса Шевченка визволили з кріпацтва художник Карл Брюллов, поет Василь Жуковський та музикознавець Матвій Вієльгорський, тобто «російські люди». Однак майже зовсім нічого не говорять про участь українців у долі Великого Кобзаря.
Нове видання "Кобзаря" Тараса Шевченка перекладене китайською мовою та ілюстроване художниками та каліграфістами КНР, які минулого року відвідали "шевченківські" місця України. Особливість такого видання - перший переклад китайською мовою із українських джерел.
25 березня в Посольстві України в КНР в Пекіні у рамках святкування 202-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка відбулася презентація нового видання «Кобзаря» китайською мовою.
Першим з українців, котрий зацікавився початками білоруського літературного відродження, був великий Кобзар України Тарас Шевченко. Живучи в Петербурзі, познайомився Шевченко в 1839 році з білоруським письменником Яном Барщевським. Навколо Барщевського гуртувалися тоді і інші білоруси, і ось всі вони під впливом Барщевського стали цікавитись білорущиною і ухваляли друкувати свої твори.…
До 202-их роковин народження Тараса Шевченка українці Шанхаю декламували “Садок вишневий коло хати” китайською мовою.
Сторінка 1 з 8

Стрічка новин

перехід на форму додавання новини

Статистика

Наші друзі

Наша кнопка

Обмінятись банерами

<a href="http://svitua.org" target="_blank" title="Стожари" name="Незалежний сайт української діаспори">
<img src="http://svitua.org/images/banners/ctozary.gif" title="Стожари" name="Незалежний сайт української діаспори" alt="svitua.org" border="0" height="31" width="88" /></a>

Наразі на сайті