Поширенiщi помилки правил етикету. Рекомендовані

  • Середа, лист. 18 2015
  • Автор  Марта Патика
  • розмір шрифту зменшити розмір шрифту збільшити розмір шрифту
Не ставити лікті на стіл, не говорити, пережовуючи їжу, — всі ці правила розповідали нам в дитинстві батьки. І багато з цих правил ми із задоволенням порушували тоді і продовжуємо порушувати зараз. Друзі поводяться так само, а загальна неформальність взаємовідносин створює відчуття, що класичний етикет став в сучасному світі необов’язковим і навіть зайвим.

Не варто помилятися: саме від знання і дотримання правил етикету залежить перше думка, яку складають про нас незнайомі люди. І ту поведінку, яка при друзях може здаватися допустимим, в новій компанії може викликати дискомфорт і відторгнення.

Нижче представляємо поширенiщi помилки правил етикету, які дуже часто допускає кожен з нас.

ЗОНТ НІКОЛИ НЕ СУШИТЬСЯ в розкритому стані – ні в офісі, ні в гостях. Його потрібно скласти і поставити в спеціальну підставку або повісити.

СУМКУ НЕ МОЖНА ставити на коліна або на свій стілець. Маленьку ошатну сумочку, клатч можна покласти на стіл, об’ємну сумку повісити на спинку стільця, або поставити на підлогу, якщо немає спеціального стільчика (такі часто подають у ресторанах). Портфель ставлять на підлогу.

ЦЕЛОФАНОВІ ПАКЕТИ допустимі тільки після повернення з супермаркету, також як і паперові фірмові пакети з бутиків. Носити їх потім з собою в якості сумки – жлобство.

ЧОЛОВІК НІКОЛИ не носить жіночу сумку. І жіноче пальто він бере тільки для того, щоб донести до роздягальні.

ДОМАШНІЙ ОДЯГ – це штани і светр, зручні, але які мають пристойний вигляд. Халат, піжама призначені, щоб вранці дійти до ванної, а ввечері – з ванної в спальню.

З ТОГО МОМЕНТУ, ЯК ДИТИНА оселяється в окремій кімнаті, привчіться стукати, заходячи до неї. Тоді і вона буде чинити так само, перш ніж увійти в вашу спальню.

ЖІНКА МОЖЕ не знімати в приміщенні капелюх і рукавички, але не шапку і рукавиці.

ЗАГАЛЬНА КІЛЬКІСТЬ ПРИКРАС з міжнародного протоколу не повинно перевищувати 13 предметів, причому сюди включаються ювелірні гудзики. Поверх рукавичок не надягають перстень, але браслет дозволений. Чим темніше на вулиці, тим дорожче прикраси.

ПРАВИЛА ОПЛАТИ замовлення в ресторані: якщо ви вимовляєте фразу: «Я вас запрошую», — це значить, ви платите. Якщо жінка запрошує ділового партнера в ресторан, платить вона. Інша формулювання: «А давайте сходимо в ресторан», — у цьому випадку кожен платить за себе, і тільки якщо чоловік сам пропонує заплатити за жінку, вона може погодитися.

ЧОЛОВІК ЗАВЖДИ першим входить в ліфт, але виходить першим той, хто ближче до дверей.

В АВТОМОБІЛІ найбільш престижним вважається місце позаду водія, його займає жінка, чоловік сідає поруч з нею, і коли він виходить з машини, то притримує дверцята і подає дамі руку. Якщо чоловік сидить за кермом, жінці теж краще зайняти місце за його спиною. Проте, де б ви не сиділи, чоловік повинен відкрити перед вами дверцята і допомогти вийти. У діловому етикеті останнім часом чоловіки все частіше порушують цю норму, користуючись девізом феміністок: «У бізнесі немає жінок і чоловіків».

ГОВОРИТИ ПРИВСЕЛЮДНО про те, що ви сидите на дієті – поганий тон. Тим більше не можна під цим приводом відмовлятися від страв, запропонованих гостинною господинею. Обов’язково похваліть її кулінарні таланти, при цьому ви можете нічого не їсти. Також слід чинити з алкоголем. Чому вам не можна пити – це ваші проблеми. Попросіть білого сухого вина і злегка пригубіть.

ТЕМИ-ТАБУ для світської бесіди: політика, релігія, здоров’я, гроші. Недоречне запитання: «Боже, яке плаття! Скільки ви заплатили?» Як реагувати? Мило посміхніться: «Це подарунок!» Переведіть розмову на іншу тему. Якщо співрозмовник наполягає, м’яко скажіть: «Я не хотіла б про це говорити».

ДО КОЖНОЇ ЛЮДИНИ, яка досягла 12 років, годиться звертатися на «ви». Огидно чути, як наша «еліта» говорить «ти» офіціантам, або шоферам. Навіть до тих людей, з ким ви добре знайомі, в офісі краще звертатися на «ви», на «ти» — тільки наодинці. Виняток – якщо ви однолітки або близькі друзі. Як реагувати, якщо співрозмовник уперто «тикає» вам? Спочатку спитати: «Пробачте, ви до мене звертаєтеся?» Якщо не допомогло, озираєтеся здивовано: «Вибачте, ви мене маєте на увазі?» Наступний етап – нейтральне знизують плечима: «Вибачте, але ми не переходили на «ти».

ОБГОВОРЮВАТИ ВІДСУТНІХ, тобто просто пліткувати, неприпустимо. Недопустимо говорити погано про близьких, зокрема обговорювати чоловіків, як це у нас прийнято. Якщо чоловік поганий – чому ти з ним не розлучишся?

Прочитано 51846 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Опубліковано в Довіра

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Стрічка новин

перехід на форму додавання новини

Статистика

Наші друзі

Наша кнопка

Обмінятись банерами

<a href="http://svitua.org" target="_blank" title="Стожари" name="Незалежний сайт української діаспори">
<img src="http://svitua.org/images/banners/ctozary.gif" title="Стожари" name="Незалежний сайт української діаспори" alt="svitua.org" border="0" height="31" width="88" /></a>

Наразі на сайті